Uudised

USA Patendiamet keeldus registreerimast Mariah Carey kaubamärki Queen of Christmas

Mariah Carey ettevõte Lotion LLC esitas USA Patendiametile 2021. aasta märtsis taotluse registreerimaks kaubamärgina Queen of Christmas (tõlk. Jõulukuninganna), kuid taotlus loeti käesoleva aasta novembris tagasivõetuks, kuna taotleja jättis vastamata esitatud vaidlustusavaldusele.

Esialgne kaubamärgitaotlus esitati 16 Nizza klassis: teenuste ja kaupade loetellu kuulusid mh parfümeeriatooted (kl 3), muusikalise heli salvestused (kl 9), hügieenilised maskid haigustekitajate isoleerimiseks (kl 10), ehtekarbid (kl 14), trükised, sh raamatud (kl 16), koerte riided ja aksessuaarid (kl 18), kokteilišeikerid (kl 21), riided (kl 25), kuusekaunistused (kl 28), toiduained, sh erinevad taimsed piimad (kl 29), toiduained, sh šokolaadikakao (kl 30), õlu, laagriõlu, ale-, stout- ja porter-tüüpi õlu (kl 32), mittealkohoolsed gaseeritud ja gaseerimata joogid (kl 32), alkoholjoogid, va õlu (kl 33), veebijaemüügiteenused (kl 35), on-line-jututubade teenuse pakkumine arvutikasutajate sõnumite jaoks muusikalise artisti ja artisti muusika, heli- ning videosalvestuste, piltide, uudiste, eriprojektide, välimuse ja biograafia kohta (kl 38), meelelahutusteenused, täpsemalt üksikisiku laulmise esinemised (kl 41).

Positiivse registreerimisotsuse korral oleks Mariah Careyl olnud ainuõigus kasutada kaubamärki Queen of Christmas taotluses märgitud kaupade ja teenuste puhul.

Vaidlustusavalduse esitas laulja Elizabeth Chan, kes on tuntust kogunud just jõululauludega: ta on alates 2014. aastast andnud igal aastal välja ühe jõululaulude albumi. Chan on väljaandele Variety antud intervjuus öelnud, et tema arvates ei tohiks ükski inimene omada jõule nagu Mariah Carey üritab seda teha, kuna jõulud on kõigi jaoks ja jõulud on jagamiseks.

Huvitavalt kombel ei vastanud Mariah Carey ja Lotion LLC esindajad vaidlustusavaldusele ei esialgse tähtaja ega ka ühekuulise pikenduse ajal. Vaidlustusele vastamata jätmise korral loetakse registreerimistaotlus, mille kohta on esitatud vaidlustus, tagasivõetuks.

Tagasi

Kas Eesti lippu või selle värvikombinatsiooni...

Eesti Vabariigi aastapäeva eel on kohane rääkida riiklike sümbolite, ennekõike lipu ja selle värvikombinatsiooni, kasutamisest intellektuaalses omandis....

Euroopa patente saab nüüd jõustada ka Gruusia...

31. oktoobril 2019 sõlmis Gruusia Euroopa Patendiametiga lepingu, mis jõustub 15. jaanuaril 2024, võimaldades alates nimetatud kuupäevast...

Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete toet...

Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti (EUIPO) vahendab juba mitmendat aastat VKE Fondi poolt pakutavat väikese ja keskmise suurusega...